Pokreni-sportu se okreni

Škola sa domom za učenike oštećenog sluha realizuje projekat „”Ruke prijateljstva”“ odobren od strane ACESA (Akademije centrealne evropske škole), inicirane od strane ERNEST Fondacije, čiji je cilj uspostavljanje centralne evropske mreže škola, koje će razvijati interkulturnu saradnju. Tako je ova škola uspostavila partnersku saradnju sa školom iz Pečuja u Mađarskoj. Projekat promoviše sport, kao zdrav stil života za osobe sa invaliditetom, omogućavajući im bolju integraciju u zajednici. Tim povodom, u sredu, 18.11.2015.godine, u školi je organizovana inkluzivna aktivnost, utakmica sedeće odbojke između članova kluba sedeće odbojke “Kragujevčani” i nastavnika i učenika ove škole. Podršku su pružili učenici Politehničke škole.Projekat traje od septembra 2015. do maja 2016. godine

Comments

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.